Homemade Candy Class

Homemade Candy Class

Regular price $29.97
Unit price  per 

Homemade candies can be tricky unless you know the tricks! Learn the secrets of over 50 years of candy making! My mom shares her tips of making amazing homemade caramel, along with tips on Caramel Apples. I will share my love of toffee making and all I've learned the past 26 years of making it. Toffee and Caramel are taught in separate videos.

All recipes and Facebook class links will be email to you after purchase. You will have access to the class video for 4 weeks to watch when convenient. 

Customer Reviews

No reviews yet
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)
0%
(0)